پوشش اپوکسی اکسید اهن میکایی

پوشش اپوکسی اکسید اهن میکایی


توضیحات محصول
  • اطلاعات کلی

استر اپوکسی میکایی الوان با پایه اکسید اهن میکایی (M.I.O) فیلم مقاومی را ایجاد و سطوح فلزی را در برابر خوردگی های شیمیایی و مکانیکی محافظت می نماید.پوشش اپوکسی میکایی  (M.I.O EPOXY COATING ) در رنگ قهوه ای نیز تولید و عرضه می شود این پوشش دارای تاییده مدیریت کیفیت از DAS انگلستان می باشد.

  • موارد مصرف :

این پوشش به عنوان لایه اول یا لایه میانی در سیستم های چند لایه پوششی یا به عنوان سیستم پوششی یک لایه جهت حفاظت از سطوح خارجی مخازن اب و سوخت .خطوط لوله و سایز سطوح فلزی برای اولین بار رنگ امیزی می شوند و تا در دوره های نگهداری و تعمیرات به رنگ امیزی مجدد نیزاد دارند بکار برده میشود.

  • رنگهای رویه پیشنهادی :

پوشش اپوکسی الوان به شماره کد AS-798  به عنوان سیستم پوششی یک لایه نیز بکار برده می شودو در صورای این پوشش به عنوان استر در یک سیستم پوشش به کار برده شود .سطف وسیعی از رنگهای اپوکسی و پلی اورتان را می توان به عنوان لایه نهایی با این پوشش مصرف نمود.

  • اماده سازی سطح برای رنگ امیزی:

قبل از اجرای عملیات رنگ امیزی سطح فلز باید به خوبی تمیز شده و کلیه الودگی های احتمالی و چربی ها از روی سطح برطرف شوند.عملیات زنگ زدایی سطح با روش سند پلاست حداقل با درجه SA.2 1/2 در استاندارد سوندی توصیه می شود.

  • روش کاربرد :

پوشش اپوکسی الوان به شماره کد AS-798 یک پوشش دو جزئی است قبل از مصرف ترکیب A  را به خوبی مخلوط نمایید و سپس ترکیب B  را به ارامی به ان اضافه و عمل همزدن را ادامه می دهیم  تا مخلوط به خوبی یکنواخت شود . مخلوط اماد هشد پس از 20 دقیقه از زمان ترکیب حداثکر تا 4 ساعت قابل مصرف می باشد با توجه به روش اجرای رنگ امیزی به نسبت 15 تا 30 درصد تینر اپوکسی T-798 الوان رقیق و استفاده نمایید . درجه حر ارت مناسب جهت رنگ امیزی از 5 تا 40 درجه سانتیگراد است

در صورت رنگ امیزی در فضای بسته تهویه مناسب الزامی است از رنگ امیزی در فضای ازاد در هنگام بارندگی و ورزش شدیدی باد خورداری نمایید .بلافاصله پس از استفاده پیستوله ،شیلنگها ،ابزار و لوازم کار را که به رنگ اغشته شده اند با تینر T-445   الوان شستشو و سپس خشک نمایید در صورت باقی ماندن مقداری رنگ  و هاردنر ترکیب نشده در ظروف درب انها را بخوبی بسته تا از خشک شدن و ضایعات رنگ و سایر عوارض احتمالی جلوگیری شود.

  • مشخصات فنی :

رنگ پایه :اپوکسی – پلی امید

پیگمت اصلی :اکسید اهن میکائی

تعداد اجزا رنگ :دو جزئی

وزن مخصوص پس از ترکیب اجزاء :25/1 تا 55/1 GR/CM

میزان مواد جامد پس از ترکیب اجزاء:  وزنی 84 تا 86 درصد

حجمی :72 تا 76 درصد

فام رنگ :طوسی سیر معادی RAL-7012 یا قهوه ای  معادل  RAL-8016

براقیت رنگ :مات

نسب وزنی مخلوط کردن اجزاء رنگ :100 واحد وزنی ترکیب A

10واحد وزنی ترکیب B

زمان مصرف پس از ترکیب اجزاء : حداقل 20 دقیقه

حداکثر 4 ساعت

تینر مورد مصرف :T – 798 الوان

روش مصرف:پاشش – قلم مو

ضخامت لایه خشک رنگ :70 تا 250 میکرون

مکانیزم خشک شدن :تبخیر حلال – واکنش شیمیایی

زمان خشک شدن رنگ در 25 درجه سانتیگراد :(مطابق با استادارد ASTM-D1640)
زمان خشک سطحی 20-40 دقیقه
 خشک شدن نسبی 2- 3 ساعت
خشک شدن کامل 16 تا 24 ساعت
کامل شدن واکنش شیمیایی 7 روز
رنگ امیزی مجدد 16 تا 24 ساعت

میزان مصرف نظری رنگ :200 گرم در متر مربع برای ضخامت 100 میرکون لایه خشک

بسته بندی

ترکیب A اپوکسی :ظروف فلزی 20 لیتری

ترکیب B سخت کننده :ظورف فلزی 6 لیتری

شرایط نگهداری :در محل خشک و خنک با تهویه مناسب نگهداری شود