رنگ کوره ای اکریلیک

رنگ کوره ای اکریلیک


توضیحات محصول
  • رنگ های  کوره ای اکریلیک سری

125-AS الوان دارای مقاومتهای شیمیایی و مکانیکی عالی با براقیت و دوام بسیار خوب به عنوان لایه نهایی بکار برده می شوند.

  • موارد مصرف:

این پوشش به عنوان لایه نهایی و پئشش تک لایه جهت رنگ آمیزی محصولات صنعتی از جمله لوازم خانگی مانند اجاق گاز ، ماشین های لباسشویی و ظروف شویی ، یخچال و فریزر و سایر محصولات صنعتی بکار برده می شود.

 

  • آماده سازی سطح برای رنگ امیزی :

عملیات چربی زدایی و اماده سازی سطح با روش های شیمیایی مانند فسفاته یا کروماته قبل از اجرای پرایمر توصیه می شود.رنگهای کوره ای الوان سری 125-AS  به صورا یک سیستم پوششی یک لایه موارد مصرف گسترده ای دارند و با یک لایه رنگ به ضخامت حدود 50 میکرون سیستم پوششی کامل و با دوامی را تشکیل می دهند .

  • روش کاربرد :

رنگ کوره ای اکریلیک الوان به شماره 125-AS یک پوشش جزئی است . قبل از مصرف رنگ را به خوبی مخلوط نمایید و با تینر 726-AS به نسبت 15 تا 25  درصد رقیق نمایید.در صورت استفاده از سیستم های الکترواستاتیک استفاده از تینر

A-928 A- توصیه می شود .پس از پاشش رنگ قطعه رنگ امیزی شده را به مدت 10  دقیقه در دمای محیط نگهداری نمایید و سپس به مدت 20 دقیقه در حرارت 180  تا 200  درجه سانتگیراد یا 5 دقیقه در دمای 250  تا 280 سانتگراد قرار دهید .فیلم رنگ پس از خروج از کوره مقاومت های مطلوب مکانیکی و شیمیایی را دارا است .

درجه حرارت مناسب جهت رنگ امیزی از 15 تا 35درجه سانتگیراد است و تهویه مناسب محیط در زمان رنگ امیزی الزامی است

پس از اتمام عملیات رنگ آمیزی کلیه ابزار و لوازم کار را که به رنگ اغشته شده اند با تینر 726ـA  الوان شستشو نمایید و سپس خشک کنید . در صورتی که مقداری رنگ در ظرف باقی مانده باشد درب آ> را به خوبی بسته تا از خشک شدن و ضایعات رنگ و سایر عوارض و خطرات احتمالی ، جلوگیری شود.

  • مشخصات فنی :

رنگ پایه         رزین اکریلیک اصلاح شده

تعداد اجزائ رنگ :   یک جزئی

وزن مخصوص : 1/2  تا 1/3 gr/cm

میزان مواد جامد : وزنی 69  تا 71 ‌ در صد

فام رنگ : این پوشش در فامهای مختلف مطابق سیستم  رنگ بندی RAL تولید و عرضه می شوند.

براقیت رنگ :  براق

تینر مورد مصرف 726 – A  الوان تینر (908-A برای سیسم های الکترواستاتیک)

روش مصرف (رنگ امیزی ) پاشش

ضخامت لایه خشک رنگ : 40  تا 60  میکرون

شرایط پخت رنگ :پس از اجرای عملیات رنگ امیزی (پاشش )قطعه رنگ امیزی شده به مدت 5 تا 10  دقیقه به منظور گاززدایی در دمای محیط قرار گرفته سپس به مدت 20  دقیقه در دمای 180  تا 200  درجه سانتیگراد یا به مدت  5 دقیقه   در معرض حرارت 250  تا 280 درجه سانتیگراد قرار داده شود.پس از خروج از کوره و خنک شدن قطعه مقاومت های مکانیکی و شیمیایی فیلم کامل خواهد بود.

میزان مصرف نظری رنگ : 90تا 110  گرم در متر مربع برای  یک لایه به ضخامت  40  میکرون

بسته بندی : ظروف فلزی  20  لیتری

شرایط نگهداری :در محل خشک و خنک با تهویه مناسب نگهداری شود

مدت زمان مجاز انبارداری :حداقل 12 ماه