استر ضد خوردگی

استر ضد خوردگی


توضیحات محصول
  • اطلاعات کلی

استر مخصوص ضد خوردگی  الوان به شماره کد AS-304 بر مبنای الکید اصلاح شده و پیگمنت های مقاوم در برابر خوردگی طراحی و تولید شده و دارای قابلیت کاربرد اسان ، همچنین قدرت پوشش و چسبندگی و دوام عالی است

  • موارد مصرف :

این پوشش به عنوان لایه اول در سیستم های چند لایه پوششی الکیدی یا به صورت یک سیستم یک لایه پوششی در محیط های ملایم و تاسیسات صنعتی که در معرض حرارت 80 درجه سانتیگراد باشند به کاربرده می شود.

  • اماده سازی سطح

قبل از اجرای پوشش ضد خوردگی سطح مورد رنگ امیزی باید به خوبی تمیز شده و کلیه الودگی ها مانند گردو غبار ، زنگ ، باقیمانده پوشش های قدیمی که پسبندگی خود را از دست داده اند چربی و روغن و رطوبت از میان برداشته شود.عملیات اماده سازی سطح ممکن است با ابزار ساده دستی مانند فرچه سیمی ، سمباده  و کاردک یا با دستگاهای الکترکی مانند سمباده برقی و فرچه برقی (WIRE BRUSH) انجام شود . سطح مورد رنگ امیزی را با روش سند پلاست معادل SIS-SA.2 نیز می توان اماده رنگ امیزی نمود.

  • روش کاربرد:

استر ضد خوردگی الوان به شماره کد AS-304 را قبل از مصرف به خوب مخلوط نمایید و با تینر T-411 الوان به نسبت 15 تا 20 درصد رقیق کنید . این استر با قلم مو و غلتک همین طور با روش پاشش (AIRLESS /AIRSPARAy) قابل مصرف می باشد. در صورت رنگ امیزی در محیط های بسته تهویه مناسب محیط الزامی است.

از رنگ امیزی در فضای ازاد در هنگام بارندگی و ورزش شدیدی باد خورداری نمایید .بلافاصله پس از استفاده پیستوله ،شیلنگها ،ابزار و لوازم کار را که به رنگ اغشته شده اند با تینر T-411   الوان شستشو و سپس خشک نمایید در صورت باقی ماندن مقداری رنگ  در ظروف درب انها را بخوبی بسته تا از خشک شدن و ضایعات رنگ و سایر عوارض احتمالی جلوگیری شود.

  • مشخصات فنی :

رنگ پایه :رزین الکید اصلاح شده

پیگمنت اصلی :اکسید اهن قرمر و سیاه

تعداد اجزاء رنگ : یک جزئی

وزن مخصوص : 05/0 ± 20/1 GR/CM

میزان مواد جامد :وزنی 1 ± 70 درصد

حجمی :2 ± 58 درصد

فام رنگ :قهوه ای تیره معادل RAL 8016

براقیت رنگ :نیمه مات

تینر مورد مصرف T-411  الوان

روش کابرد رنگ : قلم مو – غلتک – پیستوله (AIRLESS OR AIRSPARAY)

مکانیزم خشک شدن فیلم رنگ : تبخیر حلال – اکسیداسیون

ضخامت لایه خشک رنگ : 40 تا 60 میکرون

زمان خشک شدن رنگ در 25 درجه سانتیگراد :(مطابق با استادارد ASTM-D1640)
زمان خشک سطحی 20-30 دقیقه
 خشک شدن نسبی 2- 3 ساعت
خشک شدن کامل 12 تا 16 ساعت
رنگ امیزی مجدد 16 تا 24 ساعت

میزان مصرف نظری رنگ : 105 گرم در متر مربع برای 50  میکرون لایه خشک رنگ

بسته بندی :ظورف فلزی 6 , 10 و 20 لیتری

شرایط نگهداری :در محیط خشک و خنک با تهویه مناسب نگهداری شود

مدت زمان مجاز انبارداری:حداقل 18 ماه